Пошук по сайту

Філософія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Шановні друзі, сьогодні ми зібрались у цій залі, щоб вшанувати пам’ять видатного сина українського народу Т. Шевченка, геніального поета, художника, полум’яного

Шановні друзі, сьогодні ми зібрались у цій залі, щоб вшанувати пам’ять видатного сина українського народу Т. Шевченка, геніального поета, художника, полум’яного

Ведуча: Шановні друзі, сьогодні ми зібрались у цій залі, щоб вшанувати пам’ять видатного сина українського народу Т. Шевченка, геніального поета, художника, полум’яного борця за свободу та щастя народу. Пригадати незрівнянну, величну творчість поета, який розширив тематичний, стильовий, настроєвий діапазон лірики, підніс виражальну силу українського художнього слова.

Ведучий : Тарас Шевченко. З цим іменем сьогодні на планеті ідентифікується Україна та українці. І хто б ти не був, де б не жив, хто перечитає « Кобзаря », не зможе уявити своєї долі без Шевченка.

Ведуча: Той, хто крізь діамнтову грань Кобзаревого слова гляне у світ, той уже ніколи не спиниться в дорозі до ідеалу. Шевченко належить до найулюбленіших поетів світу.

Ведучий : Як досяг, чим завоював цю славу найбезправніший солдат Російської імперії? СЛОВОМ!

Ведуча: Шевченкове слово – то кришталево чисте свічадо. 200 років минає від того дня, коли українка-кріпачка дала світові генія, але він не віддаляється, а наближається. Тож слухаймо Кобзареве слово!

Ведучий : Кажуть, що дитячий світ обмежений. Діти бачать тільки те, що довкола них, поряд. Вони живуть у своєму «маленькому світі» і не прагнуть більшого.

Ведуча: Та це не про малого Тараса. Куди ведуть шляхи? Де закінчується небо? Що там – попереду? Все турбувало його дитячу уяву. Від матері він пізнав ласку і доброту, від батька – мудрість і зустріч із книгою, а від діда – героїчні сторінки історії рідної України.

Ведучий: Рано, занадто рано доля зробила Тараса сиротою. Так обірвалася казка дитинства.

1.Сирітське життя Тараса Шевченка ЗОШ №11

Ведуча: Мати – Катерина Бойко – була натурою чутливою і люблячою. Померла рано, залишивши сиротами шестеро дітей, Тарасові тоді було 9 років. Тепло материнського серця,уся розкіш материнських почуттів, - про все це переповість Тарас у віршах, баладах, поемах. А як шанував Шевченко свою матір. Він жив спогадами про неї, любив її дуже й нас закликав любити, шанувати матерів, піклуватись про них і ніколи не забувати.
2. Образ матері у творчості Т.Шевченка Гімназія

Ведучий: Творчість Шевченка надзвичайно різноманітна. Поет починав працювати в межах літературного романтизму, створивши прекрасні романтичні балади Пізніше Шевченко працює у напрямі реалізму. Проте серед його творів зустрічаються і гостра сатира, й інтимна лірика, і поеми, філософські поезії й вірші, побудовані на фольклорній основі.
3. Фольклорні мотиви поезії Т.Шевченка СШ №12
Ведуча: Тарас Шевченко - вартовий пам'яті народної. Традицію патріотичного ставлення до пам'яті національної історії ми ве­демо від Тараса. Поет бачив у кріпацтві не тільки соціальну неволю, а й національну, у втраті історичної пам'яті бачив причину єдину - втрату національної ідеї. Євген Маланюк писав: "В історичній галереї видатних українців, коли шука­ємо в ній повноти і довершеності "Української Людини", надто рідко знайдемо таку повну і довершену національну особистість, як Шевченко."
4. Почуття належності до національної спільноти у світі Т.Шевченка СШ №3
Ведучий: Ми знаємо, що почуття патрiотизму починається з любовi до рiдноï
природи, з якою людина вперше знайомиться ще в ранньому дитинствi.

Ведуча: Поезiя Шевченка дає нам чудовi зразки пейзажноï лiрики. Природа у вiршах поета не виступає сама по собi, а служить для розкриття почуттiв людини, для пiдкреслення ïï думки.
5. Пейзажна лірика ПЗОШ
Ведучий: Через усю творчість Тараса Григоровича червоною ниткою пролягла любов до України та її багатостраждального народу. Та однією з центральних тем його поетичних і художніх творів є тема трагічної долі жінки — сестри, матері — у тогочасному суспільстві.
Ведуча: І коли цей найчистіший образ, ця своєрідна ікона весь час плюндрується, весь час терпить знущання, поет не може залишатися осторонь. Жіноча доля для Шевченка — не просто одна з тем його творчості. Це справді незагоєна рана поетової душі.
6. Жіночі образи ЗОШ №14
Ведуча: Відкриваючи в Шевченкові все більше земного, людяного, ми дедалі глибше осягаємо його геніальність,наближаємося до пізнання філософії його впливу на долю України. По життю поета вело велике почуття любові, окрилювало, надихало на творчість.
Ведучий:Будучи емоційною і чутливою натурою, Тарас Шевченко, як і кожен поет, закохувався часто. Маючи унікальні таланти, гострий розум, товариську вдачу, привабливу зовнішність, він, здавалось би, був приреченим на успіх у жінок. Однак лиха недоля переслідувала його все життя, не даючи йому щастя жити у шлюбі, у любові з дружиною, про яку мріяв...
Ведуча: Хто ж вони, ті Музи, які надихали поета, які давали йому втіху і навівали смуток, яких любив він, і любили його...
7. Музи генія. СШ №2
Ведучий : Усе має свiй початок. I хоча сьогоднi неможливо сказати, хто першим почав складати пiснi, проте ми знаємо автора першого в украïнськiй лiтературi
сатирично-полiтичного твору - це Тарас Григорович Шевченко.
8. Сатира Шевченка. СШ №9

9. Україна як заручниця в імперській тюрмі ЗОШ №10
Ведучий : У Шевченкових поезіях, написаних після повернення із заслання,усе частіше звучать біблійні мотиви. Кобзар звертається до переспівів із Святого Письма, зокрема до біблійної історії, наслідування біблійних пророцтв. Так з'являються "Подражанія ".
Ведуча: Прочитання цих творів дає розуміння того, що Біблія входить у поезії Кобзаря не просто як данина традиції, а як намагання донести пам'ятку християнської культури до свідомості рідного народу, до того ж його рідною мовою, осмислити шлях українців у світі крізь призму вічної символіки.
10. Тарасова молитва ЗОШ №7
Ведуча: Запорозька Січ — один із світових феноменів, над яким замислювались, який намагалися розгадати багато поколінь дослідників.

Козаків Січі називали у народі "святими лицарями", їх оспівали у думах, піснях та легендах. Звитяжні запорожці стали героями безлічі літературних  і мистецьких творів. Вельми пишався приналежністю до козацтва Тарас Григорович Шевченко. Саме тому він так натхненно оспівав славнозвісне лицарство у своїх творах, 1 не дивно, що образ козака є одним із основних у його поетичному доробку.
11.Зображення величі та козацької звитяги ЗОШ №5
Ведучий : "Караюсь, мучусь, але не каюсь" - пiд цими словами може пiдписатися кожна мужня людина альтруїстичних переконань, яка здатна на боротьбу i муки в iм'я щастя для всiх.
Ведуча: I така стiйкiсть, мужнiсть, принциповiсть не дається людинi з народженням. Усе це виховується i гартується протягом життя. Яскравим прикладом формування такого життєвого кредо є доля i життя Т. Г. Шевченка.

11."Караюсь, мучусь, але не каюсь"- життєве кредо Т.Шевченка, революціонера –демократа ЗОШ №13

Ведуча: Все йде, все минає… Та залишається пам'ять, добра слава про людей, що мандрують у світі у пошуках істини та правди.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Оків з Дня народження Великого Кобзаря, поета, художника та філософа
Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори І світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини,...

Снід – знак біди
Шановні друзі! Сьогодні ми зібралися тут, у стінах нашої школи, щоб приєднатися до Всесвітнього антиснідівського руху І провести...

2014 рік, з метою гідного відзначення 200-річного ювілею видатного...
Указом Президента України від 11. 04. 2012 №257/2012 оголошений Роком Тараса Шевченка

Іду до Вас із забуття воскреслий
Мета. Вшанувати пам’ять «витязя української поезії» Василя Симоненка, пригадати основні віхи життя й творчості поета, дізнатися нові...

105 років від дня народження Степана Андрійовича Крижанівського (1911–2002)
...

Література» Тема: «Образ України та громадянський вибір поета у творчості Василя Симоненка»
Темою нашої дослідницької роботи є образ України у творчій спадщині видатного українського поета І журналіста ХХ століття Василя...

Підручник, атлас, зображення історичних пам’яток
Хyii ст.,формувати у учнів інтерес до культурних надбань українського народу, виховувати шанобливе ставлення до пам’яток минулого,а...

Дорогі друзі! Шановні вчителі, батьки, гості! Сьогодні ми зібралися...
Я маю честь вітати вас у цей святковий день. Подія, яка зібрала нас всіх, спонукає до теплих слів, щирих зізнань, душевних спогадів....

План уроку є в Шевченка народження дата
Мета. Ознайомити учнів життєвим шляхом, важкими умовами становлення поета, художника як особистості; розвивати вдумливість, спостережливість,...

Присвячується світлій пам’яті видатного українського філософа, професора...
Вітальне слово директора Інституту філософії імені Г. С. Сковороди нан україни, академіка нану поповича Мирослава ВолодимировичаБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
fil.ocvita.com.ua
Головна сторінка