Пошук по сайту

Філософія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Конспект уроку на тему: «Різноманітність плодів.»

Конспект уроку на тему: «Різноманітність плодів.»





Конспект уроку на тему:

«Різноманітність плодів.»

Мета: навчальна- ознайомити учнів з будовою та біологічним значенням плодів; розкрити

поняття « плід», « оплодень»;

виховна- формування наукового світогляду на основі знань про взаємозв’ язок будови та

функцій плоду;

розвиваюча- розвиток пізнавального інтересу учнів;

розвиток творчого мислення.

Тип уроку:

Хід уроку:

  1. Оргмомент.

  2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

  3. Основна частина уроку.

Філософ ( тримає в руці гарбуз під чорним покривалом):

Плід чи не плід?

Ось в чом питання.

Живу я довго, бачив світ,

Але існує і для мене тайна.

Зібрав сьогодні вас, знавці,

В своїй ви області митці.

І перше слово я філологам надам,

Все про слова відомо вам.

Філолог: Чудове, надзвичайне слово плід

В ньому продовження життя

В ньому рослини рід

Воно пов’язує минуле й майбуття.

Плід- від праслав’янської форми «плодъ», по- давньогрецькі карттоs, по латині- карпос.

Філософ:

Вивчають плід карпологи давненько

З чого складається, для чого є?

Розкажуть нам хай все швиденько

Розкриють бачення своє.

Карпологи чаклують над горшиком.

  • Для приготування плоду треба взяти один насіневий зачаток або горстку ( кидають в горшик ), зав’язь маточки, почаклувати. Додати за смаком цукор, сіль, пігменти- барвники, вітаміни. Ретельно перемішати і …почекати декілька місяців.

На інтерактивній дошці гортаються сторінки календаря. На календарі з’являється надпис «Пора».

  • Час настав, плід готовий. Нагадайте, що ми брали ( учні називають складові).

Один карполог Їсть яблуко, інший запитує клас:

- Прокоментуйте, що робить мій колега?( Варіанти учнів).

- Він їсть яблуко, він їсть плід, він їсть оплодень. Всі варіанти вірні. Що крім оплодня ще є в плоді яблука? ( Варіанти учнів). В плоді яблука є насіння. Вірно. Колего, зробіть будь ласка висновок.

Інший карполог:

- Плід складається з оплодня та насіння (демонстрація слайду ).

Карполог дістає із горшика по черзі різні типи плодів та співставляє їх з малюнками на яких зображені плоди і є їх назва, учні допомагають.

Тип плоду- яблуко.



яблуня груша горобина

Тип плоду- ягода.



томат смородина агрус

Тип плоду- кістянка.



слива черешня абрикос

Тип плоду- гарбузина.



огірок диня гарбуз

Тип плоду- біб.



горох квасоля соя

Тип плоду- стручок.



капуста



гірчиця редька

Тип плоду- стручечок.



грицики рижій

Тип плоду- листянка.



ваточник Banksia grandis



магнолія півонія

Тип плоду- коробочка.



мак дурман блекота проліска

Тип плоду- горіх.



Ліщина бук волоський горіх



дуб каштан

Тип плоду- зернівка.



кукурудза

рис Пшениця овес

Тип плоду- крилатка.



ясен клен



береза

Тип плоду- помаранча.



лимон апельсин



грейпфрут мандарин

Тип плоду- сім’янка.





соняшник кульбаба нагідки

Складна кістянка.



малина ожина

Багатогорішок.



суниця полуниця

Супліддя.



шовковиця інжир ананас



хлібне дерево

Філософ:

Плід чи не плід? Отак,

Наблизилась розв’язка

І слідчий- непоганий знак

І буде знята незабаром маска.

Слідчий пропонує розподілити зразки плодів на соковиті та сухі, однонасінні та багатонасінні ( горобина, яблуко, огірок, вишня, малина, томат, груша, горіх,мандарин, апельсин, соняшник, мак, жолудь, квасоля, кукурудза, пшениця тощо ).

  • Друзі, допоможіть знайти плоди соковиті та плоди сухі ( розподіляють разом з класом плоди або їх моделі на дві групи. Після закінчення роботи порівнюють із зображенням на слайді або на таблиці. ).

Знайдемо однонасінні та багатонасінні плоди ( розподіляють разом з класом плоди або їх моделі на групи. Після закінчення роботи порівнюють із зображенням на слайді або на таблиці. ).

Деякі сухі плоди здатні розкриватися ( демонструє біб гороху, стручок капусти, коробочку мака, стручечок грициків тощо).

Розслідування провели, пора розкрити таємницю.

Карполог знімає чорне покривало з гарбуза ( звертається до учнів):

Отже, перед нами рослина під назвою…( гарбуз ), ми бачимо генеративний орган рослини , що складається з оплодня та насіння і називається … (плід). Плід …(багатонасінний, соковитий). Тип плоду-…( гарбузина). Плід гарбузина також мають …( огірок, кабачок тощо).

Філософ:

Артисти завітали нас розважити

Нам відпочинок, їм робота

Прохання щиро привітати

Любов їм треба і турбота.

Артисти ( інсценіровка пісні «Ходить гарбуз по городу»):

Ходить Гарбуз по городу питається свого Роду

Ой чи живі чи здорові Всі Родичі Гарбузові!

Обізвалась Жовта Диня Гарбузова Господиня

Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!

Обізвались Огірочки Гарбузові Сини-Дочки

Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!

Обізвалася Морквиця Гарбузовая Сестриця

Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!

Обізвались Буряки Гарбузові Свояки

Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!

Обізвалась Бараболя а за нею і Квасоля

Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!

Обізвався Старий Біб я піддержав увесь Рід

Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!

Ой ти Гарбуз ти Перистий із чим Тебе будем їсти?

Миску пшона кусок сала от до Мене вся приправа!

Філософ ( питання до учнів) :

Нарешті зірвана маска

І відповідь- все ж таки плід

Але скажіть же будь ласка

Навіщо побачив він весь світ?

Карполог :

  • Яке ж біологічне значення плодів ( варіанти учнів)?

Перегляд відео,де зернівки пшениці топчуть, заморожують в морозильнику, потім пророщують і демонструють проростки пшениці.

  • Захист насіння від низьких температур, висихання, механічних пошкоджень , сприяє поширенню рослин.


поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Конспект уроку класної години на тему: "Збережемо честь збудуємо славу!"
Обладнання: державні символи України; костюми для сценки; фотоілюстрації, плакати; інформаційно-освітні ресурси

Конспект уроку з хімії у 7 класі за темою: Хімічні рівняння Конспект...
Проблемна ситуація як умова пізнавальної активності учнів

Конспект уроку на тему: Практична стилістика І культура мовлення. Стилістичні засоби фонетики
Українська мова: Мовлення як предмет стилістики І культура мовлення. Стилістика та її підрозділи

Конспект уроку на тему: «кирило-мефодієвське братство»
Кирило-Мефодієвського братства, визначити його програмні цілі, значення його діяльності, як першої політичної організації в Україні;...

Конспект уроку-роздуму з української літератури в 11 класі з використанням...
Тема уроку. О. П. Довженко. Кіноповість «Україна в огні» – твір про трагедію українського народу у Великій Вітчизняній війні

План-конспект уроку геометрії в 7-му класі Кобеляцької зош І-ІІІ ступенів №2
Мета уроку. Узагальнити та систематизувати навчальний матеріал по темі «Трикутники»

План-конспект уроку з математики в 6 класі
Зверніть увагу на епіграфи нашого уроку. Сьогодні ми будемо доводити, що математика – це не суха наука, що з її допомоги можна створювати...

Конспект уроку на тему: «Не можуть бути всі панами,мусять бути й люди»
«Не можуть бути всі панами,мусять бути й люди» (Компаративний аналіз комедій «Мартин Боруля» Івана Карпенка-Карого та «Міщанин-шляхтич»...

Конспект уроку з української мови за темою: «Означено особові речення»
Учні працюють у творчих групах. Протягом уроку вчителем та учнями коментуються ліричні твори письменників Донеччини. Перед кожним...

Конспект уроку за творчістю Пауля Целана «Фуга смерті»
З практики використання мультимедійних технологій та прийомів розвитку критичного мислення



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




fil.ocvita.com.ua
Головна сторінка