Пошук по сайту

Філософія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Становлення педагогічної майстерності та творчості молодого викладача вп нубіп україни «Мукачівський аграрний коледж»

Становлення педагогічної майстерності та творчості молодого викладача вп нубіп україни «Мукачівський аграрний коледж»

Становлення педагогічної майстерності та творчості молодого викладача

ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж»

У навчальному закладі у 2012-2013 н.р. працювала «Школа педагогічної майстерності молодого викладача» до складу якої входило 20 викладачів.

Згідно плану роботи відбулося дев’ять засідань у вигляді семінарів, семінарів-практикумів, моделювань педагогічних ситуацій, ділових ігор, вивчення досвіду майстрів педагогічної справи, де малодосвідчені викладачі освоювали ази педагогічної майстерності.

Робота з молодими викладачами умовно поділяється на три нерівнозначних за змістом, обсягом і завданнями етапами: підготовчий, етап формування розвитку знань і вмінь навчально-виховної роботи, підсумковий.

В перші дні своєї роботи молоді викладачі одержують консультації у методистів коледжу, наставників на відділеннях, ознайомлюються з матеріалами, що зібрані в педагогічному кабінеті (основні види навчально-методичної документації, орієнтовна структура та методи проведення занять і контролю знань студентів). Крім того, вони персонально одержують спеціальні матеріали, де зібрано рекомендації щодо організації та проведення навчальних занять, поради для спілкування зі студентами.

На підготовчому етапі адміністрація, методисти і рада наставників спостерігають за характером роботи та поведінкою початківця, бесідують з ним, ознайомлюють з документацією, досвідом оснащення навчальних кабінетів. Уміле поєднання результатів спостережень і бесід з даними анкетування дає змогу встановити основні недоліки в підготовці молодого викладача. Ці дані стають основою для планування роботи з молодими викладачами.

По закінченню підготовчого етапу для молодого викладача проводяться відкриті заняття в студентських групах де вони ознайомлюються із сучасними формами та методами навчання. До відкритих занять залучаються досвідчені викладачі, які володіють сучасними технологіями навчання, мають власні педагогічні знахідки та надбання.

Зокрема, сучасними методами навчання поділилася Біляк О.В. у своєму виступі на тему: «Систематичний підхід до контролю знань за кредитно-модульної організації навчального процесу». Як грамотно виготовляти презентаційні матеріали, дуже цікаво пояснила Крижанівська Н.Л. і розповіла про особливості технології інтерактивного навчання студентів.

Грига Н.П. розкрила молодим викладачам методику організації самостійної роботи під керівництвом викладача.

Як працювати успішно куратором групи, розкрив секрети педагогічної діяльності заступник директора з виховної роботи Щур І.Ф..

Кандидат біологічних наук, викладач-методист ветеринарного відділення Дудаш А.В. поділився досвідом педагогічної майстерності викладача, розкрив її складові елементи. Про організацію позааудиторної роботи з студентами розповів зав.ветеринарним відділенням Легеза А.Г. Зокрема, він розкрив особливості оформлення навчальних відеофільмів та складання сценаріїв до них.

Про виховну роботу з студентами по попередженню правопорушень виступив викладач юридичних дисциплін Русин М.О.

Для молодих викладачів особливо важливими є проведення занять зі студентами. З цією метою було проведено практичне заняття «Розробка планів занять. Представлення варіантів конспектів, «програвання» сценаріїв занять.

Молоді викладачі долучаються до участі у роботі тижнів циклових комісій.

Вдало провели відкриті заняття:

Бабіля Н.І.- бінарне заняття з дисципліни «Технологія виробництва с/г продукції рослинництва», «Технологія переробки та зберігання с/г продукції» на тему «Вирощування, переробка та зберігання зернових культур» у групі АГ-41.

Муска К.К. – «Методи обчислення плану» з дисципліни «Геодезія» у АГ-21.

Котунович В.В. – на заочному відділенні у групі ФК-11 провів відкрите заняття-лекцію з філософії на тему: «Філософія стародавнього світу».

Кроо М.Ю. – провела заняття на тему: «Десталінізація в Україні» з дисципліни « Історія України» у групі ПВ-28.

Стегура І.Ю. – відкрита виховна година на тему «Земля в небезпеці» у групі ОФ-27

Балаж Ю.С. – відкритий виховний захід на тему «Світова культурна спадщина: Лувр, Ермітаж, Британський музей», у групі ПВ-49.

На заняттях викладачі використовували новітні технології, технічні засоби, упереджувальні знання, ділові ігри.

За результатами діяльності та для отримання інформації про діяльність молодих викладачів та побажань до планування роботи на наступний навчальний рік з молодими викладачами було проведено анкетування.

Хайнас М.В.

Викладач вищої категорії, викладач - методист

ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж»

Вилегжаніна Н.М.

Викладач вищої категорії, викладач - методист

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Вп нубіп україни «Мукачівський аграрний коледж» Підготували
Мета: Показати студентам зв'язок математики з літературою, мистецтвом, архітектурою, природою, формувати філософське сприймання світу...

Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів І...
Мета: розвивати інтерес до навчання, пізнавальну діяльність, загальнокультурний розвиток; сприяти розвитку колективних І міжособистісних...

Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнського конкурсу майстерності...
України 23 червня 2005 р за №697/10959, та наказу Міністерства освіти І науки України від 29 грудня 2016 р. №1690 «Про проведення...

Вимоги до вчителя при роботі з розвитку творчих здібностей дітей
«Діяльність педагога це складний процес, що вимагає не тільки глибоких знань, стійких педагогічних навичок І вмінь, високого рівня...

Конкурс педагогічної майстерності
Серед вічних професій учительська посідає особливе місце: вона початок усіх професій. Від особистості вчителя, його професійної майстерності...

Доповідь Педагогічна майстерність І творчість учителя
Властивості педагогічної майстерності: гуманістична спрямованість діяльності вчителя

Педагогіка та психологія вищої школи Анотований бібліографічний покажчик Випуск 2
Пєхота О. М. – доктор педагогiчних наук, завiдувач кафедри освітніх технологій та педагогічної майстерності

Становлення
В цьому розділі ми пропонуємо матеріали книги „Сільськогосподарське становлення дорадчих служб в Україні”

61002 Харків, вул. Артема, 43, тел. 700 42 19
Джерело педагогічної майстерності : науково-методичний бюлетень. Вип. 2 : Економічна освіта на уроках з базових дисциплін / Харк...

М іністерство аграрної політики та продовольства України Новочорторийський...
Хто з українських письменників вів на засланні табірний щоденник під назвою «Чи б'ю»?База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
fil.ocvita.com.ua
Головна сторінка