Пошук по сайту

Філософія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Інформація

Інформація

Інформація


про діяльність ДП «Національна опера України»

за 9 місяців 2015 р.
Колектив Національної опери України, працюючи в стабільному творчому ритмі, з успіхом реалізував творчо-виробничі плани перших трьох кварталів 2015 року. На високому художньому рівні було показано цикл новорічних оперно-балетних вистав та концертних програм для дітей та юнацтва, куди ввійшли не тільки класичний «Лускунчик», балети «Чіполліно» та «Білосніжка і семеро гномів», які постійно користуються великою прихильністю юних глядачів, а й нова інтерпретація опери національного репертуару - «Наталка Полтавка» М. Лисенка. Вистава пройшла з помітним успіхом, при повній наповненості зали для глядачів, як і всі наступні покази цієї класичної опери протягом 2015 року, засвідчуючи, що колектив зробив належний внесок в популяризацію та донесення до найширшого загалу української оперно-балетної класики (диригент-постановник М. Дядюра, режисер-постановник А. Солов’яненко, сценографія М. Левитська).

В контексті розширення національного репертуару, над яким театр працює постійно і цілеспрямовано, відбулась прем’єра опери «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, поставлена у кращих традиціях репрезентації національного репертуару за принципом залучення до створення вистав найпотужніших постановних сил (режисерів, диригентів, художників, хореографів) та молодшої генерації. Прем`єра здійснена у новій сценічній та музичній редакціях: М. Скорик (музична редакція, нове оркестрування), А.Солов`яненко (сценічна редакція та режисура), художнє оформлення вистави здійснила головний художник театру Марія Левитська. Ця подія зацікавила широкий загал публіки і музичної критики. Творче опрацювання видатного оперного твору дозволило зробити виставу не просто динамічнішою, але й глибше розкрити зміст та музичну драматургію. Головні партії в прем’єрній виставі виконали С. Магера (Карась), М. Березовська (Одарка), Т. Ганіна (Оксана), Д. Кузьмін (Андрій), О. Бойко (Султан). В блискучому художньому синтезі вокалу й артистичної гри виявив себе й хор театру (хормейстер-постановник О. Тарасенко), який не тільки зберіг класичні традиції інтерпретації хорових сцен, але й суттєво збагатив їх вокальними та сценічними барвами.

На прем’єрній виставі опери «Запорожець за Дунаєм» були присутніми представники Уряду, депутати Верховної Ради України, керівники творчих спілок та асоціацій, представники мас-медіа, музичні критики, журналісти-мистецтвознавці.

В рамках співпраці з естонськими колегами та відповідно до попередніх домовленостей, у січні ц. р. школі мистецтв м. Слов’янськ було вручено висококласний концертний рояль Estonia. Рояль придбано на кошти, зібрані від благодійного концерту на підтримку постраждалих закладів культури на сході України, що відбувся у жовтні минулого року у Rahvusooper Estonia (Національній опері Естонії) за участю головного диригента та солістів Національної опери України.

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В. А. Кириленка в рамках днів вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні 21 лютого ц.р. на сцені театру відбувся показ моноспектаклю «Готель Європа» (автор та виконавець – відомий французький філософ і письменник Бернар-Анрі Леві).

Репертуар звітного періоду включив твори оперних та балетних вистав композиторів-класиків, насамперед українських. За цей час звучали «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Мойсей» М. Скорика, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, показано балети «Лісова пісня» М. Скорульського, «Лілея» К. Данькевича, «Каприси» Н. Паганіні-М. Скорика, а також у виконанні учнів та студентів Української академії танцю імені С. Лифаря «Український диптих» на музику К. Данькевича, В. Косенка.

Театр проводив активну творчу діяльність, зосередившись також на концертних програмах, об’єднаних концепцією ознайомлення киян та гостей столиці не просто з ефектними аріями чи дуетами, а з фрагментами опер, які з часом могли б бути включені до репертуару. Такими мистецькими презентаціями стали театралізовані постановки «О, Моцарт, Моцарт» та «Віват, Россіні», «Італійське барокко», до яких ввійшла низка фрагментів малознаних опер австрійського та італійського композиторів, зокрема опери «Італійка в Алжирі», яка вивчається як можливе подальше втілення (цей твір ніколи не йшов в Національній опері України). Такі обширні фрагментарні включення є дуже продуктивними з погляду попереднього ознайомлення з музичним матеріалом, вивірення голосового балансу корпусу виконавців головних партій, творчих можливостей співаків з перспективним включенням до репертуару.

У березні балетна трупа здійснила показ в одній виставі двох балетних сюїт із відомих класичних опер: «Фауст» Ш. Гуно («Вальпургієва ніч»), «Джоконда» А. Понкіеллі («Танець годин»), які здійснив хореограф В.Яременко, а також нової постановки одноактного балету «Дафніс і Хлоя» М.Равеля (постановка А. Рехвіашвілі).

До поточного репертуару перших трьох кварталів 2015 року входили також значимі для театру вистави: «Аїда», «Борис Годунов», «Євгеній Онєгін», «Кармен», «Ріголетто», «Травіата», «Турандот», «Віденський вальс», «Грек Зорба», «Жізель», «Кармен-сюїта», «Шехеразада», «Лебедине озеро», «Лускунчик», «Майстер і Маргарита» «Ромео і Джульєтта», «Спартак», «Спляча красуня» та багато інших.

З великим успіхом пройшли вистави за участю видатної співачки сучасності Людмили Монастирської, яка, маючи статус солістки Національної опери України, виступає на сценах Ла Скала, Метрополітен Опера, Ковент Гарден, в Берліні, Мадриді, Зальцбурзі та ін. оперних містах Європи.

Був здійснений показ вистав до ювілею видатного українського співака та режисера, Героя України, народного артиста України, народного артиста СРСР, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреата державних премій Дмитра Гнатюка («Севільський цирульник», «Кармен», «Аїда») та присвячена йому велика документальна фотовиставка.

Значною мистецькою подією став черговий Фестиваль балетних вистав, приурочений до 80-річчя від дня народження видатного українського хореографа, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолія Шекери (1935 – 2000 рр.), який пройшов у травні місяці. Шанувальники балету побачили низку вистав із доробку видатного українського хореографа ХХ століття: «Лебедине озеро», «Ромео і Джульєтта», «Спартак», «Болеро». Художники-сценографи Львівського національного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької, народні художники України Тадей Риндзак, Михайло Риндзак та заслужена художниця України Оксана Зінченко були удостоєні премії Анатолія Шекери Міністерства культури України в галузі хореографічного мистецтва.

4, 5 та 6 вересня 2015 року виставами національної класичної спадщини «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Лісова пісня» М. Скорульського, «Наталка Полтавка» М. Лисенка Національна опера України розпочала свій 148-й театральний сезон. Зараз балетний колектив працює над постановкою двох повнометражних вистав: «За двома зайцями», який створив за мотивами відомої комедії М. Старицького композитор Ю. Шевченко, та балетом для дітей «Снігова королева» (на музику різних композиторів). Оперна трупа розпочала роботу над одним з найскладніших творів Дж. Верді - «Набукко».

Протягом звітного періоду на виконання наказу Міністерства культури України «Про реалізацію права соціально незахищених верств населення на відвідування підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Мінкультури України на пільгових умовах» від 30.01.2013 р. № 43 театр безкоштовно відвідало 8,3 тис. глядачів. Постійними відвідувачами театру на безкоштовній основі є бійці АТО та члени їх сімей.

Всього за 9 міс. 2015 р. на сцені театру було проведено 214 вистав та концертів, з них своїми силами – 196 (в т. ч. вечірніх – 183, ранкових – 13) та за договорами відбулося 18 заходів.

Заборгованість із виплати заробітної плати, за розрахунками з державним та місцевим бюджетами, за комунальні послуги та енергоносії відсутня.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Табір “Magic Castle” Батьківський путівник Адреса табору: Табір «Magic Castle» Вул. Зарічна, 22
Вам всю необхідну інформацію для того, щоб підготувати Вас та Вашу дитину до захоплюючого перебування в таборі. Ми подаємо основні...

“Поиск информации во Всемирной паутине”. 47
Додаток 1 Демонстраційний матеріал до теми «Інформація та інформаційні процеси» 34

Методичні рекомендації до вивчення тем роль обліку в системі управління
Зрозуміло, що бухгалтерська інформація, базуючись на документальних доказах, дає змогу простежити активи банку від моменту, коли...

1. Загальна інформація про заклад 3
«Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних...

Освітньо кваліфікаційний рівень
Відомості, що передаються усним, письмовим або яким небудь іншим способом про актуальні новини внутрішнього та міжнародного життя...

0303 «Журналістика та інформація» Напрям підготовки : 030303 «Видавнича справа та редагування»
Предметна галузь діяльності: виконання робіт, пов’язаних із прийомом оригіналів від авторів, виготовленням видавничої специфікації...

Інформація для вступників 2015 року до аспірантури Інституту соціології...
В першу чергу наша установа розглядає аспірантуру як соціальний інститут, який сприяє поповненню перспективними кадрами молодих соціологів-дослідників....

Профіль програми бакалавра зі спеціальності «Підприємництво, торгівля...
Профіль програми бакалавра зі спеціальності «Підприємництво, торгівля І біржова діяльність»

Додаток 2 до листа Комунального вищого навчального закладу Київської...
Про заходи з розвитку професійних компетентностей педагогічних працівників опорних загальноосвітніх навчальних закладів у 2016/2017...

Методичні рекомендації розроблені на основі: освітньо-професійної...
Методичні рекомендації розроблені на основі: освітньо-професійної програми підготовки спеціаліста за напрямом підготовки «Міжнародні...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
fil.ocvita.com.ua
Головна сторінка